Mød os i valgkampen

Her en liste over steder og tidspunkter, hvor du kan møde Enhedslisten Aabenraa i valgperioden.
Listen opdateres løbende.

Lørdag den 7. oktober kl. 10 – 13, Mutter Stahlboms Plads på gågaden 

Mandag d. 9. oktober kl. 19.30 Valgmøde i Damms Gård, Felsted
Arr: Ældresagen Lundtoft, Bovrup og Varnæs Birk Borgerforening og Felsted Borgerforening
Gert Nordklitgaard deltager for liste Ø.

Lørdag den 14. oktober kl. 10 – 13 ved Kirkebakken (Sydbank) på gågaden

Tirsdag den 24. oktober kl. 7.55-13.45 Demokratiets Dag,
International Business College, Dronning Margrethesvej 6, Aabenraa.
Arr: Dansk Ungdoms Fællesråd
Lene Dalsgaard Kræg deltager for liste Ø.

Tirsdag den 24. oktober kl. 18.00-21.00 Valgmøde på Hotel Kløver Es
arr: Hellevad Beboerforening
Jens Bundgaard Nielsen Og Brian Gormsen deltager for liste Ø.

Torsdag den 26.oktober kl. 16.30 – 17.30 Valgmøde på Tinglev Bibliotek
Spidskandidaterne fra Enhedslisten og Liberal Alliance diskuterer, hvad der er de vigtigste temaer i forhold til KV.
Arr.: Aabenraa Bibliotekerne og Jydske Vestkysten
Jens Bundgaard Nielsen deltager for liste Ø.

Tirsdag den 31.oktober kl. 19.30 Valgmøde på Folkehjem (Billedsalen)
Arr.: Danmarks Naturfredningsforening.
Jens Bundgaard Nielsen deltager for liste Ø.

Tirsdag den 31. oktober kl. 14.00-16.00 Valgmøde Arla Foods i Kruså.
Arr: LandboSyd i samarbejde med Arla Foods.
Gert Nordklitgaard deltager for liste Ø.

Onsdag den 1. november kl.19.15 Demokrati og kommunalvalg.
Sted: Frivillighedscentret, Sankt Nicolaigade 5, Aabenraa.
Arr: Kulturcafe-Aabenraa.
Jens Bundgaard Nielsen deltager for liste Ø.

Tirsdag den 7. november kl. 18.30-19.15 Valgmøde i Sønderjyllandshallen.
Arr: Aabenraa Erhvervsforening
Jens Bundgaard Nielsen deltager for liste Ø.

Tirsdag den 7. november kl. 19.30 Valgmøde Slogsherredhus
Arr: Borgerforeningen for Bylderup Bov, Bylderup og Lendemark
Gert Nordklitgaard deltager for liste Ø.

Torsdag den 9. november kl. 10.00-12.00 Speeddating på Det Tyske Gymnasium i Aabenraa.
Brian Gormsen deltager for liste Ø.

Torsdag den 9. november kl. 19.00-21.00 Valgmøde i Multisalen i Grænsehallerne, Kruså.
Arr: Ældresagens fem lokalafdelinger i Aabenraa Kommune.
Jens Bundgaard Nielsen deltager for liste Ø.

Mandag den 13. november kl. 10.00 Valgmøde på Aabenraa Statsskole
Arr: Elever fra 2.f.
Jens Bundgaard Nielsen deltager for liste Ø.

Mandag den 13. november kl. 16.30 Valgmøde hos Arwos, Forsyningsvejen 2, Aabenraa
Arr: Arwos
Gert Nordklitgaard deltager for liste Ø.

Mandag den 13. november kl. 18.30 Kombineret borger- og vælgermøde i Rødekrohallen
Arr: Rødekro udviklingsråd
Brian Gormsen deltager for liste Ø.

Mandag den 13. november kl. 19.00. Valgmøde i Løjt Forsamlings- og kulturhus, Nørregade 1, Løjt Kirkeby
Arr: Løjtland Fællesråd
Birthe Oesterling Andersen deltager for liste Ø.

Tirsdag den 14. november  kl. 19.00-21.00 Valgmøde på Folkehjem, Aabenraa.
Arr: Foreningen De Danske børneinstitutioner.
Jens Bundgaard Nielsen deltager for liste Ø.

Torsdag den 16. november fra 19.00-21.00 på Folkehjem.
Den sidste debat
Arr.: JydskeVestekysten, Ugeavisen og Der Nordschleswiger
Jens Bundgaard Nielsen deltager for liste Ø.

Fredag den 17. november kl. 12.45 Valgmøde Sønderport 49, Aabenraa
Arr: Den Blå Oase
Gert Nordklitgaard deltager for liste Ø.

Fredag den 17. november kl. 19.00 Valgkampens finale! I Tinglev Skoles Aula
Arr: TinglevForum
Jens Bundgaard Nielsen deltager for liste Ø.