Her kan du møde os i valgkampen:
(Vær opmærksom på at der kan forekomme ændringer. Vi opdaterer listen så hurtigt som muligt.)
Seniorrådet i Bovtirsdag den 22. oktober fra kl. 19,00 på FDE, Lyren 1 i Padborg. Birthe Oesterling Andersen deltager.Feldstedegnens borgerforening,
- onsdag den 23. oktober kl. 19,30-21,00 i Feldsted Forsamlingslokale.
Gert Nordklitgaard deltager.
- Deutches Gymnasium Nordscleswig: Speeddating,
mandag den 28. oktober kl. 9,00-11,30.
Jens Bundgaard Nielsen.
- Løjt Forsamlingshus, Valgmøde,
tirsdag den 29. oktober kl. 19,00 -21,00.
Birthe Oesterling Andersen deltager.
- VUC Syd og Jydske Vestkysten,
tirsdag den 29. oktober kl.10,30- 12,00, Nygade 20.
Steen Thorborg deltager.
- Handicap- og ældrepolitik, arrangeret af seniorrådet og handicaprådet,
torsdag den 31. oktober kl. 19 -21,30 på Folkehjem.
Steen Thorborg deltager.
- Frøslevlejrens Efterskole: Skolepolitik,
mandag den 4. november kl.19,30-21,00.
Jens Bundgaard Nielsen deltager.
- Aabenraa Kommune som attraktiv kommune, arrangeret af BUPL, SL m.fl.,
tirsdag den 5. november kl. 19,00-21,00 på UC Syd.
Jens Bundgaard Nielsen deltager.
- Aabenraa Erhvervsforening,
tirsdag den 5. november, kl.?.
Gert Nordklitgaard deltager.
- IBC: Fornyelse af bylivet i et ungt perspektiv,
onsdag den 6. november, kl. 10,00-13,45, Storetorv IBC.
Steen Thorborg deltager.
- Borgerforeningen for Bylderup-Bov, Bylderup og Lendemark: Hvad vil politikerne med Bylderup-Bov?,
onsdag den 6. november i Slogsherreds Hus, Bylderup.
Steen Thorborg deltager.
- TV Syd,
onsdag den 6. november kl.19,15-21,00 i Agoraen.
Jens Bundgaard Nielsen deltager.
- Hellevad Beboerforening,
torsdag den 7. november kl. 18,00.
Jens Bundgaard Nielsen. - Hærvejsskolen Rødekro.
Mandag den 11. november, kl. 19-21
Politikernes visioner for folkeskolen, arrangeret af Aabenraa Lærerkreds og BUPL
Jens Bundgaard Nielsen deltager
- Blå Kors,
tirsdag d. 12. november kl. 12.30, Møllegade 6
Steen Thorborg deltager.
- Daginstitutionshøring, arrangeret af FDDB,
tirsdag den 12. november fra kl. 19,00 på Folkehjem.
Gert Nordklitgaard deltager.
- Valgmøde Barsø,
tirsdag den 12. november kl. 10,00-13,30.
Gert Nordklitgaard deltager.
- 10.klasserne, Valgmøde om folkeskolereformen,
torsdag den 14. november kl. 19,00-20,30.
Jens Bundgaard Nielsen deltager.
- LO Sønderjyllands valgmøde “Kommunens arbejdsmarkedspolitik”
torsdag den 14. ds. kl. 18. 3F, H P Hanssens Gade 21
Birthe Oesterling Andersen deltager.
- “Valgkampens finale”,
fredag den 15. november, kl. 18,00-21,30 på Tinglev Skole.
Du kan bl.a. møde Gert Nordklitgaard, Jens Bundgaard Nielsen m.fl.
- Mød vores spidskandidater på Mutter Stallbohms Plads,
lørdag den 16. november kl.10,00-13,00.
- Tirsdag den 19. november, stemmesedlerne på valgstederne – se under liste Ø!